Home / Moda / Sağlık & Spor / Her Derde Deva…..

Her Derde Deva…..

Beslenmek için ihtiyaç duyduğumuz tüm besinlere sahip olan arı poleni protein açısından oldukça zengindir. Arı poleninde bulunan B vitaminleri , karbonhidratlar ve proteinler sayesinde gün boyu dinç kalmanıza yardımcı olur. İçinde yüksek miktarda bulunan  antioksidandan  dolayı akciğer dokularında ki iltihap önleyici olarak kullanılırken amino asitler ve vitaminler sayesinde de yeni hücre oluşumunu sağlarken cildimizi de korur. Arı poleni içeriğindeki enzimler sayesinde sindirimi kolaylaştırmanın yanı sıra bağışıklık sistemimizi destekleyerek bedenimizi virüslere karşı korur.

Arı poleni kullanımı oldukça basit olmasına rağmen kullanmadan önce bir doktora başvurarak alerjiniz olup olmadığını lütfen kontrol ettiriniz. Yetişkinler gün içinde 1 / 4 çay kaşığı arı poleni tüketirken çocuklar daha az tüketmelidir. En iyi yöntem meyve  ile tüketmek olsa da sütünüze ya da yoğurdunuza da karıştırarak tüketebilirsiniz.

Tükettiğiniz her şeyin yararının olduğu gibi zararının da olduğunu lütfen unutmayınız.

Öncelikle daha önceden de belirttiğimiz gibi kullanmadan önce doktora gidip alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Emziren annelerin ya da anne adaylarının kesinle kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.

Sağlıkla kalın…

 

About siyahinci

Ayrıca kontrol ediniz

Dondurulmuş limon mucizesi

  Dünyada ki en büyük ilaç firmalarından birinin beyanına göre 1970’li yıllardan bu yana yapılan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *