Home / Farklı / Baş ağrısından kurtulmanın yolları,

Baş ağrısından kurtulmanın yolları,


Bazen stres atında kalmaktan ,bazen yorgunluktan bazen de çok çalışmaktan ve bilmediğimiz birçok davranıştan dolayı sık sık baş ağrısı çekmekteyiz.

Günlük hayatımızda yapacağımız birçok değişiklikle baş ağrılarımızı da ortadan kaldırabiliriz.

Gün içerisinde ılık su ile duş almak vücudunuzda ki kasları rahatlatacağı için baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olur.

Bol bol su içmek baş ağrılarından korunmak için kalkan görevi yapıyor.Aynı zamanda vücudumuz için yaşamsal hayat kaynağı olan suyu günde en az 2 litre mutlaka tüketmeliyiz.

Şeker,Alkol ve sigara gibi ağrı yapıcı maddelerden uzak durarak baş ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Düzenli uyku vücudumuz için büyük önem taşıyor.Uyku halinde vücudumuz melatonin hormonu salgıladığından gerekli olan yenilenmeyi sağlıyor. Günde en az 8 en fazla 10 saat uyumamız gerekiyor.

Dengeli beslenmek ,ara öğünleri  atlamamak çok önemli.Böylelikle kan şekerimiz düşmez, başımız da ağrımamış olur.

Dinlenmek baş ağrısını ,vücut ağrılarını önlemek için çok önemlidir.Kan dolaşımı düzelir.Oksijen artışı olur.Böylelikle baş ağrılarımızdan kurtuluruz.

Stresten ve depresyondan kurtulmak bunları tetikleyen ortamlardan uzaklaşmak kendimize bol zaman ayırmak hem ruh sağlığımız hemde baş ağrılarımızdan kurtulmamız için çok önemlidir.

Spor yapmak baş ağrılarını azaltmak demektir.Aynı zamanda kan dolaşımını artırır,kasları gevşetir,kilo vermemize yardımcı olduğu için mutluluk hormonu sağlar.

Sağlıkla kalın,

About siyahinci

Ayrıca kontrol ediniz

TEMİZLİK İÇİN OH BEEE … DEDİRTECEK ÖNERİLER

Evimizde hijyen gerektiren  en önemli kısım mutfaktır. Temiz olarak düşündüğünüz araç gereçlerimiz bile birer mikrop …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *