Home / Farklı / TEMİZLİK İÇİN OH BEEE … DEDİRTECEK ÖNERİLER

TEMİZLİK İÇİN OH BEEE … DEDİRTECEK ÖNERİLER

Evimizde hijyen gerektiren  en önemli kısım mutfaktır. Temiz olarak düşündüğünüz araç gereçlerimiz bile birer mikrop yuvasına dönüşmüş olabilir. Hemen paniğe kapılmayın lütfen size vereceğimiz önerilerle ,  evde ki doğal malzemelerle hepsini doğru olarak  temizleyebileceksiniz.

  • Her bıçak darbesiyle çizilen doğrama tahtanızı asla deterjanlarla yıkamayın . Çünkü tahtanız kolaylıkla kimyasal deterjanları emer. Yapmanız gereken ortadan kesilmiş limonu karbonata batırıp ve doğrama tahtanızı ovmak.
  • Tıkanan mutfak lavabolarınızı açmak için hepimizin kullandığı lavabo açıcıları ,  lavabo gider borularına zarar verebilir. Yapmanız gereken bir kaç parça kaya tuzunu lavabonun süzgecine atıp sodayı eklemek . Ardından bir kaç dakika sonra sıcak suyu açabilirsiniz.
  • Demlik içinin kararmaması için neler neler  yapsakta bu kararmaya maalesef engel olamayız. Bir patatesin kabuğu 1 şeker kaşığı karbonat ve 1 şeker kaşığı kaya tuzunu demliğin içine koyunuz üzerine su ekleyerek bir saat civarı kaynatınız. Gözlerinize inanamayacaksınız.
  • Kadınların mutfakta en şikayet ettiği konu buzdolaplarında oluşan kokudur. Bu kokuları engellemek artık çok kolay …Sirke ve karbonatlı su ile ayda bir dolabınızı temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca buzdolabınızın içine koyulan bir bardak sütte kötü kokuları engelleyecektir.
  • Paslanan bıçağınız varsa yapmanız gereken ilk şey yarım soğanı karbonata batırıp iyice ovmak.

 

 

 

 

About siyahinci

Ayrıca kontrol ediniz

Yumuşacık lokma tatlısı

Bu gün sizlere çok severek yediğimiz lokma tatlısının tarifini vereceğiz. Bizim gibi hamur işine ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *