Home / Farklı / Yılbaşı makyajı nasıl olmalıdır ?

Yılbaşı makyajı nasıl olmalıdır ?

 

 

Yılbaşı gecesinin en mükemmel kadınlarından biri olmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler …

Öncelikle cildinizi baz ürünlerle makyaja hazırlamalısınız ki makyajınız uzun ömürlü olsun.Makyajınızda tek bir noktaya odaklanmalısınız . Dudaklar ya da gözler ..

Tercihiniz dudaklarınızı ön plaka çıkarmaksa biraz cesur olmaya ne dersiniz ? Kıpkırmızı sarap tonlarında bir ruj !! Ama unutmamak gereken bir şey var ki herkese yakışan kırmızı tonu farklıdır. Önemli olan uygun tonu bulmak.. Açık tenli ve koyu renk saçınız varsa içinde turuncu ve kızıl tonlarının olduğu bir ruj tercih etmelisiniz eğer koyu bir tene sahipseniz kiremit tonları tam da size göre. Sarışınım diyorsanız da kırmızı parlak rujlardan uzak durmanızı öneririz.

Gece uzun ,parti çok hareketli  ve kalıcılık benim için daha önemli diyorsanız göz makyajını tercih etmelisiniz. Bunun için ilk adım takma kirpikler .. Hem hacimli  hem de uzun olan takma kirpik tercih etmelisiniz ….ikinci adım elbisenize uygun bir ana renkle ve gölgelendirme ile göz makyajınızı tamamlamak. Unutmadan belirtelim ki biraz ışıltı gecenin anlamı için hiç fena olmaz ..

Makyajın en önemli kısımlarından biri de allıktır. Yüzünüzün şeklini iyi analiz etmeniz gerekiyor ki doğru vurguyu ve gölgeyi yapmalısınız .Kendi içinde ışıltısı olan allığı kullanmak cildinizi olduğundan daha canlı gösterecektir.

Güzellikle kalın ..

 

 

.

About siyahinci

Ayrıca kontrol ediniz

TEMİZLİK İÇİN OH BEEE … DEDİRTECEK ÖNERİLER

Evimizde hijyen gerektiren  en önemli kısım mutfaktır. Temiz olarak düşündüğünüz araç gereçlerimiz bile birer mikrop …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *